Ovalert All-In-One bol ocenený Zlatou medailou

0
komentáře
Zlatá medaile, AnimalTech, CRV, Ovalert All In One

Spoločnosť CRV Czech Republic na veľtrhu AnimalTech 2017 v Brne zaujala odbornú porotu systémom OVALERT All In One. Ocenenie Zlatá medaila riaditeľovi obchodu a marketingu Ing. Jiřímu Adamovi odovzdal minister poľnohospodárstva Ing. Marian Jurečka, ktorý tiež navštívil náš stánok.

Tento komplexný systém chovateľom umožňuje sledovať aktivitu aj zdravotný stav zvierat 24 hodín denne, 7 dní v týždni a výrazne tak napomáha udržať zdravá stáda s dobrými výsledkami reprodukcie.

OVALERT All in One prispieva k lepším výsledkom stáda, zlepšuje ekonomiku chovu (nižšie náklady na insemináciu, liečenie zvierat, hormóny či nevýrobné dni, zvýšenie príjmov za mlieko, úspora pracovnej sily) a zefektívňuje prácu aj využitie času chovateľov dojného dobytka.

OVALERT All in One je komplexné riešenie na zlepšenie reprodukčných ukazovateľov stáda (napr. skrátenie medziobdobí, zníženie počtu inseminácií, zvýšenie % gravidných kráv) a sledovanie zdravotného stavu plemenniciach (24/7 monitoring príjmu potravy, prežúvania a aktivity).

Systém veľmi spoľahlivo detekuje ruje, určuje najvhodnejšie dobu inseminácie a varuje pri podozrení na zdravotný problém napr. z dôvodu dlhšej nečinnosti daného zvieraťa (upozornenie môžu chodiť aj formou SMS či e-mailu).

Chovateľ si môže zvoliť verziu s pozičným systémom, ktorý dokáže určiť pozíciu zvierat s presnosťou na jeden meter, alebo pripojiť identifikáciu pomocou ISO čipov.

Veľkou výhodou OVALERTu je prepojenie na externé zdroje dát, ako napr. dojárne, KU, inseminácia, ČMSCH, SireMatch atď. To umožňuje mať všetky potrebné dáta na jednom mieste a šetrí čas, pretože odpadá nutnosť duplicitného zadávania informácií.

Prvá verzia systému OVALERT bola predstavená cca pred dvoma rokmi a dôkladne otestovaná v rámci niekoľkých pilotných fariem. V súčasnej dobe (11/2019) už ho používa na 100 stajní, čo predstavuje cez 30 tisíc kráv aj jalovíc plemien holštainov i českej strakaté a už aj mäsové.

CRV sa snaží chovateľom ponúkať komplexné služby – nie len predaj inseminačných dávok, ale aj softvér na riadenie stáda, odborné poradenstvo v oblasti šľachtenia a reprodukcie atď. Nechce byť obyčajným dodávateľom, ale partnerom, na ktorého sa chovateľ môže kedykoľvek obrátiť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *